Previous Next

Trasy wodne w Kołobrzegu

Dozwolone trasy dla turystyki wodnej w Kołobrzegu:

 

Previous Next

Rzeka Radew

Radew jest mało uczęszczaną, piękną , dziką rzeką. Nie należy zbyt wiele o niej opowiadać ani zbyt długo opisywać. Trzeba ją po prostu zobaczyć. Radew (niem. Radüe) – rzeka w północno-zachodniej części Polski, prawobrzeżny dopływ Parsęty (w górnym biegu Debrzyca). Płynie przez Pojezierze Pomorskie i Pobrzeże Koszalińskie (woj. zachodniopomorskie).

Previous Next

Rzeka Parsęta

Parsęta (dawniej Prośnica z niem. Persante) rzeka w województwie zachodniopomorskim, o długości 131,7 km. chociaż w literaterze można spotkać wielkość 137 lub 139 km.. Dorzecze Parsęty obejmuje obszar 3151 km².Głównym prawym dopływem rzeki jest Radew, która uchodzi do Parsęty w Karlinie.

Previous Next

Rzeka Rega

Rzeka w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, płynąca przez Pojezierze Zachodniopomorskie i Pobrzeże Szczecińskie, o długości wg różnych publikacji od 167,8 km do 199 km. Rega jest jedną z największych rzek przymorza i drugą rzeką woj. zachodniopomorski¬¬ego pod względem przepływów.
Dorzecze Regi według różnych źródeł obejmuje obszar od 2723,3 km² do 2724,9 km². Źródło rzeki znajduje się w gminie Połczyn-Zdrój, koło osady Imienko. Rega biegnie przez obszar powiatów (świdwińskiego, łobeskiego, gryfickiego) i sześciu miast. Nad rzeką ulokowano osiem małych elektrowni wodnych o łącznej mocy ok. 2,6 MW. Uchodzi do Morza Bałtyckiego w Mrzeżynie. Odcinek ujściowy Regi jest częścią akwatorium portu morskiego Mrzeżyno wykorzystywanego przez kutry rybackie i małe jachty.
Ze względu na walory krajobrazowo-przyrodnicze organizowane na Redze spływy są bardzo malownicze. W rzece żyje wiele gatunków ryb, wśród których dominuje pstrąg potokowy, płoć, szczupak. Do dolnej Regi wpływają na tarło łosoś i troć wędrowna. Rega stanowi rozległe łowisko dla wędkarzy oraz organizowane są na niej zawody wędkarskie.

 

facebook_page_plugin